Donaldo Trumpo pokylyje dalyvavę „Kaimo žmonės“ atvyksta į Lietuvą!
Gruodžio 16 dieną Klaipėdos Švyturio arenoje pirmą kartą Lietuvoje koncertuos kultinė disko grupė iš JAV – „Village People“! Dar šiemet įvairiuose pasaulio kampeliuose milijonus gerbėjų turintys „Kaimo žmonės“ koncertavo ir iškilmingame pokylyje, įteisinant Donaldą Trumpą į JAV prezidentus.
Prancūzai norėjo „užkariauti“ Ameriką
Vis dar populiarius „Village People“, nepaisant pasikeitusios sudėties, 1977 metais įkūrė į Niujorką „užkariauti“ Amerikos atvykę prancūzai vadybininkas Jacques Morali ir jo verslo partneris Henri Belolo bei itin išpopuliarėjusio debiutinio albumo „Village People“ dainininkas Victor Willis.
Grupės „Kaimo žmonės“ („Village People“) pavadinimas kilo iš Niujorko Manheteno rajono – Greenwich Village pavadinimo.
Šeši grupės vokalistai atitiko pagrindinius to laikmečio JAV vyriškumo archetipus – policininką, indėną, kaubojų, statybininką, odiniais drabužiais vilkintį baikerį, karinio jūrų laivyno karininką.
Pradžioje prancūzai grupę įkūrė dalyvauti linksmuose gėjų vakarėliuose, tačiau darbščių ir protingų prancūzų vadybininkų dėka, netrukus „Kaimo žmonės“ išpopuliarėjo visame pasaulyje.
Seksualūs vyrų archetipai
Prie debiutinio „Village People“ albumo dirbo Philas Hurtas ir Peteris Whiteheadas, tačiau pagrindiniai hitai, tapę grupės vizitinėmis kortelėmis, priklausė Victor Willis autorystei.
Y.M.C.A., „Go West“, „In the Navy“, „Macho Man“ – tapo superhitais, kurie „užkariavo“ ne tik Ameriką, bet ir pasaulio disko muzikos gerbėjų širdis kituose žemynuose.
Bet pradžioje „Village People“ bendradarbiavo su „Gypsy Lane Orchestra“, vadovaujamu Horace Otto. Debiutinis albumas buvo tikras disko stiliaus „lūžis“. Gerbėjai norėjo pamatyti savo dievukus gyvai. Morali ėmėsi koncertų organizavimo.
Per šį laikotarpį prie komandos prisijungė nauji nariai: Felipe Rose, po jo atėjo Alex Briley. Pirmasis gavo indėno įvaizdį, o antrasis – karinę uniformą. Netrukus prie grupės prisijungė Mark Massler (po to David Hodo), Dave Forrest, Lee Mouton. Muzikantai turėjo vilkėti statybininkų, kaubojų ir baikerių kostiumus.
Būtent šioje kompozicijoje komanda pasirodė prieš gerbėjus. Jų spalvinga produkcija neliko nepastebėta, nes kostiumuoti pasirodymai tik išpopuliarėjo. Per šį laikotarpį jie nufilmavo vaizdo klipą dainai San Francisco.
Apsukrus jų grupės vadybininkas J.Morali netrukus suprato, kad jo projektas labai įdomus visuomenei, todėl norėjo surasti nuolatinius grupės narius ir atrinkti tikrus mačo, kurie moka puikiai judėti scenoje. Todėl prie komandos prisijungė Glen Hughes, David Hodo, Randy Jones.
Šioje kompozicijoje muzikantai išvyko į fotosesiją. Seksuali nuotrauka papuošė užbaigto „Macho Man“ albumo viršelį. Dėl to paties pavadinimo kompozicijos, įtrauktos į kolekciją, muzikantai įgijo populiarumą visoje šalyje.
Gruodžio 16 dieną Klaipėdos Švyturio arenoje koncertuos ne tik kultinė JAV grupė “Village people”, bet ir Lietuvos legendos – grupė “Rondo” su Aleksandru Ivanausku-Fara.
Koncerte kartu su “Village people” skambės geriausios grupės „Rondo“ dainos. Juk ji susibūrė net 1976 metais provincijos miestelyje Šiluvoje. Pradžioje tai buvo mėgėjiškas ansamblis “Provincija”. Grojo savo malonumui, laisvu nuo mokslo metų. Tačiau “Rondo” sparčiai populiarėjo. Jų dainas pradėjo dainuoti visa Lietuva ir 1984 metais Valstybinė filharmonija pasiūlė “Rondo” dirbti profesionaliu pagrindu. Taip prasidėjo naujasis grupės “Rondo” profesionalaus muzikavimo etapas, kuris tęsiasi iki šių dienų. Per tuos ilgus metus grupė “Rondo” įrašė 4 LP projektus, 9 CD projektus, daugybę kartų buvo renkama populiariausia Lietuvos grupe.
Jei norite pajausti seno gero rokenrolo dvasią, apsilankykite grupės “Rondo” koncerte. Tai gyva lietuviškos pop-rock muzikos legenda. . „Egle, mano sese“, „Laukų gėlė“, „Pelenė“, „Palauk, sustok“, „Sudie, Eliza“, „Rytas perone“ – tai nesenstančios dainos, su kuriomis užaugo ne viena grupės “Rondo” gerbėjų karta. Tiesiog geras lietuviškas pop-rokenrolas. Beje, “Rondo” niekada nekoncertuoja pagal fonogramą ir visada groja tik gyvai.
Labiausiai grupės „Rondo“ nariai džiaugiasi „Bravo“ apdovanojimais 1993 (populiariausia Lietuvos grupė) ir 2001 metais (kaip grupė padariusi didžiausia indelį į Lietuvos muzikini gyvenimą). LNK televizijos organizuotame muzikiniame turnyre “Nacionalinė Muzikos Lyga“ (NML), kur „Rondo“ pelnė 3 vietą tarp 12 pačiu populiariausiu Lietuvos atlikėju 2004 metais. „Rondo“ dainas „Eglė mano sesė“, „Laukų gėlė“, „Pelenė“, „Palauk sustok“, „Sudie Eliza“, „Rytas perone“ ir daugeli kitų šiandien kartu su grupe dainuoja daugiatūkstantinės žiūrovų mynios įvairiose Lietuvos miestuose. Per daug metų grupė „Rondo“ sukaupė didžiulį repertuarą lietuvių ir anglų i kalbomis. Tai dainos iš autorinio „Rondo“ repertuaro, liaudies dainos, žinomiausios pasaulio dainos nuo Sinatros iki ZZ Top.
Rinkitės bilietą Švyturio arenos Klube!
- Nereikalinga narystė
- Atskiras įėjimas
- Atskira rūbinė
- Atnaujinta išskirtinė Klubo erdvė
- Atskiras baras
- Atskiras WC
- Gero matomumo vietos sektoriuose C Klubas ir D Klubas