petrosian.jpg

Didysis rusų humoristo J.Petrosiano benefisas – Klaipėdoje

2013-03-15

Tik du koncertus Lietuvoje – Klaipėdoje ir Vilniuje surengė vienas garsiausių mūsų laikmečio humoro meistrų Rusijos liaudies artistas Jevgenijus Petrosianas, švenčiantis įspūdingą 50 metų scenoje jubiliejų.

Jis žinomas ne tik kaip charizmatiškas humoristas, bet ir kaip talentingas rašytojas, režisierius, televizijos laidų vedėjas bei kūrėjas, Estrados miniatiūrų teatro pradininkas.

Didžiajame J.Petrosiano benefise „50 metų scenoje“ buvo galima išgirsti ir išvysti tai, ką maestro sukūrė geriausio savo įspūdingame gyvenimo kelyje.

Garsusis Rusijos humoristas J.Petrosianas gimė 1945-aisiais Baku mieste Azerbaidžane žydo ir armėnės šeimoje. Jaunystėje kultūros namuose, klubuose skaitė eiles, vadino, vedė renginius, vėliau vaidino teatre. Nuo 1962 m. padėjo pasirodymus profesionalioje scenoje. Vedė įvairias laidas, dalyvaudavo humoro šou („Anšlagas“, „Juoko panorama“, „Kreivas veidrodis“). Taip pat yra parašęs keletą humoristinių knygų.

Nors per daugelį metų J.Petrosianas užkariavo milijonų žiūrovų simpatijas, jis niekada neakcentuoja savo pasiekimų, apdovanojimų ar garbės vardų. O jų – apstu. J.Petrosianas – ne tik didis artistas, talentingas režisierius, rašytojas, bet ir Tarptautinės estrados meistrų sąjungos viceprezidentas, Tarptautinės informacijos meno ir technologijų akademijos akademikas ir garbės profesorius, tarptautinių konkursų žiuri narys. 1991 m. jam suteiktas garbingas Rusijos Federacijos liaudies artisto vardas.

Šaltinis www.kl.lt